O Nas

Nasza historia

Wydawnictwo Graf_ika

Wszystko zaczęło się od książki „Budownictwo drzewne i wyroby z drzewa w dawnej Polsce” Zygmunta Glogera, opracowanej i wydrukowanej w domu na drukarce laserowej. Książka powstała w dwóch egzemplarzach – jeden trafił jako prezent urodzinowy do zaprzyjaźnionego kolekcjonera. Drugi zaś wystawiony na internetowej aukcji, wzbudził duże zainteresowanie i został natychmiast sprzedany.

I właśnie wtedy zdałam sobie sprawę – teraz albo nigdy, zakładam wydawnictwo.

Z połączenia mojej pasji literaturą, poligraficznego wykształcenia oraz słabości do przebywania na bazarach staroci i w antykwariatach powstało Wydawnictwo Graf_ika, był rok 2006.”

Graf_ika to wydawnictwo z duszą – książki z charakterem.

Iwona Knechta, założycielka Wydawnictwa Graf_ika

Wydawnictwo Graf_ika powstało z miłości do starych książek i chęci przywrócenia ich do życia w świadomości współczesnych czytelników. Zajmujemy się przede wszystkim reprintami i wznowieniami na podstawie oryginału.

Czym jest reprint? To wznowienie na podstawie skanów książki/starodruku już wydanej, ale w takim samym formacie i szacie graficznej. Stare książki są w cenie i są poszukiwanym towarem, nie tylko ze względu na wartość materialną, ale również wartość merytoryczną. Jest to nieocenione źródło wiedzy historycznej, etnograficznej, geograficznej i kulturowej.

Niestety z biegiem lat książki te najzwyczajniej w świecie umierają/przepadają. Przez upływający czas niszczeją, rozpadają się. Naszym celem jest niedopuszczenie do tego. Ratujemy je, znajdujemy brakujące fragmenty po całym
świecie, aby na koniec dane dzieło dostępne było dla współczesnego czytelnika w zwyczajnych okolicznościach. Aby te książki nie przepadły, a nadal stanowiły integralną część naszej kultury. Staramy się, by nasze dzieci miały świadomość co czytali ich przodkowie czy dziadkowie.

Reprint daje drugie życie wartościowym tytułom, które często zapomniane, mogą świecić dawnym blaskiem i przede wszystkim być dostępne dla każdego czytelnika.

Dzisiaj możemy się pochwalić prawie 200 wydanymi tytułami, współpracą z muzeami oraz produkcją oryginalnych gadżetów o tematyce patriotycznej na zamówienie.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością porozmawiamy o książkach i nie tylko!

Bartnictwo o nas
Wiedza magów o nas pytania

Wydawnictwo Graf_ika
ul. Mokotowska 50/60
00-534 Warszawa

+48 664 172 032

sklep@graf-ika.pl