O Nas

Historia Wydawnictwa Graf_ika

Wszystko zaczęło się od książki „Budownictwo drzewne i wyroby z drzewa w dawnej Polsce” Zygmunta Glogera, opracowanej i wydrukowanej w domu na drukarce laserowej. Książka powstała w dwóch egzemplarzach – jeden trafił jako prezent urodzinowy do zaprzyjaźnionego kolekcjonera, drugi, wystawiony na internetowej aukcji, wzbudził duże zainteresowanie i został natychmiast sprzedany.

I właśnie wtedy zdałam sobie sprawę – teraz albo nigdy, zakładam wydawnictwo.

Z połączenia mojej pasji literaturą, poligraficznego wykształcenia oraz słabości do przebywania niezliczonych godzin na bazarach staroci i w antykwariatach powstało wydawnictwo Graf_ika, był rok 2006.

 

W 2014 dołączyła do mnie Kamila, dzięki której udało nam się uruchomić sklep internetowy. Dzisiaj możemy się pochwalić 156 wydanymi tytułami, współpracą z muzeami oraz produkcją oryginalnych gadżetów o tematyce patriotycznej na zamówienie.

Reprint daje drugie życie wartościowym tytułom, które często zapomniane, mogą świecić dawnym blaskiem i przede wszystkim być dostępne dla każdego czytelnika. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością porozmawiamy o książkach i nie tylko!

Graf_ika to wydawnictwo z duszą – książki z charakterem.

Iwona Knechta, założycielka Wydawnictwa Graf_ika

Graf_ika home
Bartnictwo1
Wiedza magów
Z naszej przyrody

IKONY

Wydawnictwo Graf_ika
ul. Mokotowska 50/60
00-534 Warszawa

+48 664 172 032

sklep@graf-ika.pl