CYTATY Z NASZYCH KSIĄŻEK

Bo jak najpiękniejsza kobieta przez strój nieodpowiedni i niegustowny ujmuje sobie powabu tak też najsmaczniejsza potrawa traci na wartości, gdy się ją podaje w niestósownym garniturze lub sosie, a przedewszystkiem z nieodpowiednim wykwintem.

Maria Norkowska
Najnowsza kuchnia, piekarnia i cukiernia wytworna i gospodarska

Smok jest także z wężów rodzaju; gdy wąż w miejscu ukrytym, wygodnym przez długość lat, do wielkiego przyjdzie wzrostu, nawet i skrzydła mający, nie z piór jak ptaków, ale z błonek skóry jak Nietoperz.

Benedykt Chmielowski
Nowe Ateny T I, s. 498

Pisać o Sztuce dla narodu, który ani muzeum, ani pomników nie ma; pisać dla publiczności, która zaledwo biernie obznajomiona jest z tym przedmiotem; jest to nie pisać o Sztuce, ale objawiać ją.

Cyprian Kamil Norwid
Poezje

NOWOŚCI

Instagram @wydawnictwo_grafika

Z życia poligrafa, czyli krótka historia

O nas

Wszystko zaczęło się od książki „Budownictwo drzewne i wyroby z drzewa w dawnej Polsce” Zygmunta Glogera, opracowanej i wydrukowanej w domu na drukarce laserowej. Książka powstała w dwóch egzemplarzach – jeden trafił jako prezent urodzinowy do zaprzyjaźnionego kolekcjonera, drugi, wystawiony na internetowej aukcji, wzbudził duże zainteresowanie i został natychmiast sprzedany.

I właśnie wtedy zdałam sobie sprawę – teraz albo nigdy, zakładam wydawnictwo.

Z połączenia mojej pasji literaturą, poligraficznego wykształcenia oraz słabości do przebywania niezliczonych godzin na bazarach staroci i w antykwariatach powstało wydawnictwo Graf_ika, był rok 2006.

W 2014 dołączyła do mnie Kamila, dzięki której udało nam się uruchomić sklep internetowy. Dzisiaj możemy się pochwalić 156 wydanymi tytułami, współpracą z muzeami oraz produkcją oryginalnych gadżetów o tematyce patriotycznej na zamówienie.

Reprint daje drugie życie wartościowym tytułom, które często zapomniane, mogą świecić dawnym blaskiem i przede wszystkim być dostępne dla każdego czytelnika. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością porozmawiamy o książkach i nie tylko!

Graf_ika to wydawnictwo z duszą – książki z charakterem.

Iwona Knechta, założycielka Wydawnictwa Graf_ika

Wydawnictwo Graf_ika
ul. Mokotowska 50/60
00-534 Warszawa

+48 664 172 032

sklep@graf-ika.pl